Loteria fantowa na Mikołajki

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bolkowie zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w organizacji Mikołajek (9 grudnia 2017 r.), a w szczególności loterii fantowej. Prosimy o przekazywanie do 7 grudnia wychowawcom klas, na portiernię w części gimnazjum lub bezpośrednio Radzie Rodziców niepotrzebnych zabawek, książeczek, pluszaków. Dochód z tej imprezy umożliwi zorganizowanie Majowego Festynu z okazji Święta Szkoły, podczas którego staramy się zapewnić jak najwięcej bezpłatnych atrakcji dla wszystkich uczniów.

Rada Rodziców

Z miłości do Ojczyzny

6b17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wszyscy uczniowie specjalnie przygotowali się na tę okazję.

   IIb  Ich zadaniem było przyniesienie transparentu, upieczenie niepodległościowych ciast i babeczek, zaprezentowanie wiersza lub piosenki oraz przebranie się w sposób kojarzący się z wolnością. Każda z klas została oceniona przez komisję. Dodatkowo, uczniowie wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych, takich jak przenoszenie rannego czy udzielanie pierwszej pomocy. Trzeba było również wykazać się znajomością pieśni patriotycznych i uzupełnić ich tekst. Tradycyjnie już po uroczystości w sali gimnastycznej, przedstawiciele klas wyruszyli na Marsz Niepodległościowych ulicami Bolkowa.

   4aZa przygotowanie do obchodów najlepsi uczniowie otrzymali nagrody pieniężne – dochód z kiermaszu wypieków niepodległościowych.

I miejsce – kl. 6 b

II miejsce – kl. II b

III miejsce – kl. 4 a.

Galeria zdjęć

Stop cyberprzemocy!

cyber131 października w świetlicy klas IV – VI  odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczącyce cyberprzemocy, które przeprowadziła pani pedagog, Marzena Glinka. Uczniowie poznali definicję tego zjawiska, a także zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Pani pedagog omówiła problematykę agresji w sieci, działania przemocowe: naruszenie wizerunku, naruszenie czci i godności, problem włamań na konta, groźby w sieci, wulgaryzmy oraz nękanie. Kolejnym punktem zajęć było przybliżenie aspektów odpowiedzialności moralnej i karnej za stosowanie przemocy w sieci. Na koniec uczniowie wykonali wspólnie plakaty. Miłym akcentem kończącym warsztaty było otrzymanie przez uczniów drobnych upominków.